Arvamusrännaku kuu kulmineerub arutelude nädalavahetusega, kokku on kirjas 130 arutelu

Arvamusrännaku kuu november kulmineerub arutelude nädalavahetusega – reedest pühapäevani peetakse üle Eesti 20 arutelu, et koguda elanikelt ideid ja ettepanekuid riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“ tegevuskava täiendamiseks. Riigikantselei eestvõttel toimuva Arvamusrännaku kuu viimane nädal pakub kõigile huvilistele veel hulgaliselt võimalusi osaleda või ka ise arutelusid korraldada, kasvõi oma perega õhtusöögilauas või sõpradega saunas. Kokku on praeguseks kirja pandud 130 arutelu ligi tuhande osalejaga ja tagasisidena on esitatud poliitikakujundajatele juba mitmeid elulisi ideid, näiteks rongiliikluse tõhustamine automaksu kaudu, kogukonnamajade rajamine eakatele, heade e-kursuste väljatöötamine õpetajate puuduse leevendamiseks, külavanemate töö tasustamise vajadus jpm. Arvamusrännaku infot leiab www.arvamusrannak.ee.
Loe lisaks

Arvamusrännak peaminister Kaja Kallase kõnes

Peaminister Kaja Kallas andis nädala alguses Riigikogule ülevaate, kuidas läheb riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“ eluviimine, puudutades oma kõnes ka käimasolevat Arvamusrännakut ja võimalusi osalemiseks.
Loe lisaks

Arvamusrännakule on kirja pandud juba 115 arutelu, teemade pingerida üllatab

Arvamusrännaku kuu november on jõudnud poole peale ja kirja pandud arutelude arv ulatub juba 115 aruteluni, seejuures leiavad arutelud aset kõigis maakondades üle Eesti. Riigikantselei kogub Arvamusrännaku raames Eesti elanikelt ideid ja ettepanekuid riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“ tegevuskava täiendamiseks. Poliitikakujundajate ja vabaühenduste poolt välja pakutud teemavalikust on praeguseks osutunud enim valitud teemadeks mõneti üllatuslikult raamatukogude uuenev tähendus, samuti teadlikkus vaimsest tervisest, inimsõbralik ja kestlik asum ning maaelu võlud ja valud. Arvamusrännakul saab osaleda ja arutelu võib korraldada igaüks – lähemat infot leiab www.arvamusrannak.ee.
Loe lisaks